Zarządzenie JM Rektora dotyczące szczególnych zasad pobierania opłat

Studentki, Studenci 👩🏻‍💻👨🏻‍💻

Uprzejmie informujemy, że pojawiło się zarządzenie JM Rektora dotyczące szczególnych zasad pobierania opłat od studentów i doktorantów w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zarządzenie przewiduje:

1) Przesunięcie terminu płatności za usługi edukacyjne. Usługi edukacyjne upływające: – w marcu 2020 roku – ulegają przedłużeniu do dnia 31 maja 2020 roku; – w kwietniu 2020 roku – ulegają przedłużeniu do dnia 30 czerwca 2020 roku;- w maju 2020 roku – ulegają przedłużeniu do dnia 31 lipca 2020 roku. Z zastrzeżeniem jednak, że bez względu na przesunięcia tych terminów opłaty powinny być wniesione przed ukończeniem studiów.

2) Wprowadzenie możliwości ubiegania się studentów o zwolnienie z opłat za studia również na pierwszym roku studiów (do końca tego roku akademickiego) (nie dotyczy doktorantów, którzy aktualnie na pierwszym roku nie są obciążeni takimi opłatami).

3) Wprowadzenie zniżki 50% za korzystanie z miejsc w domach studenckich i Domu Doktoranta dla osób, które opuściły lub opuszczą akademik do 5 kwietnia i nie planują powrotu przed przywróceniem w Uniwersytecie Jagiellońskim normalnego trybu pracy (przepis nie dotyczy CMUJ – wystosowane będzie odrębne zarządzenie Prorektora) oraz odstąpienie od naliczania odsetek za opóźnienia w płatnościach. Aby ubiegać się o zniżkę wymaga się złożenia przez mieszkańca domu studenckiego lub Domu Doktoranta UJ do dnia 7 kwietnia 2020 roku oświadczenia, którego formularz zostanie przesłany na adres poczty elektronicznej mieszkańca i udostępniony na stronie internetowej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Poniżej przesyłamy link do zarządzenia: