Projekty

Projekty realizowane przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dni Zero

Dni Zero to obóz adaptacyjny organizowany dla osób rozpoczynających studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ciągu 7 dni uczestnicy wydarzenia mają okazję uczestniczyć w szkoleniach, które pozwalają im poznać najważniejsze elementy życia studenckiego m.in.: szkolenie z USOSweb, Praw i Obowiązków Studenta, Pomocy Materialnej, aby wymienić tylko kilka. Szkolenia zazwyczaj odbywają się w budynkach uniwersyteckich, więc niektórzy uczestnicy mają możliwość zapoznania się ze swoim wydziałem przed rozpoczęciem zajęć. W trakcie trwania obozu organizowany jest także wieczór z przedstawicielami Wydziałowych Rad Samorządów Studenckich, więc obozowicze mają możliwość porozmawiania o rozmaitych aspektach studiowania na swoim wydziale z osobami, które jego organizację znają bardzo dobrze. Dni Zero to także relaks – obok szkoleń znajdują się ciekawe wyjścia i atrakcje, które pozwalają na integrację z nowymi znajomymi oraz są okazją na poznanie przestrzeni miejskiej Krakowa.

Dorwij Bombkę!

Dorwij bombkę to gra miejska, której tematem są święta Bożego Narodzenia! Fabuła wydarzenia pozwala zanurzyć się w zgiełku i ferworze przygotowań, ale to miejsca, w których gracze rozwiązują zagadki nadają wydarzeniu szczególnie świątecznego klimatu!

Studencki Tydzień Sztuki

Studencki Tydzień Sztuki to projekt organizowany przez Samorząd Studentów UJ kierowany do studentów i studentek Uniwersytetu Jagiellońskiego organizowany corocznie w marcu już od 6 lat. Celem wydarzenia jest zachęcenie młodych ludzi do aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych, w tym poznania dziedzictwa kulturalnego Krakowa oraz świadomego udziału w dyskusji o współczesnej sztuce. Dlatego też zachęcamy studentów do udziału w organizowanych przez nas przez cały miesiąc warsztatach, panelach dyskusyjnych, spektaklach teatralnych oraz seansach filmowych, które udostępniamy w pełni bezpłatnie.

Laudacje Studenckie

Laudacje przyznawane są przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz przez Kapitułę, w skład której wchodzą studenccy przedstawiciele do Senatu UJ. Kandydatów do nagród w kategoriach "Przyjaciel Studenta" oraz "Pomocna Dłoń" mogą zgłaszać Wydziałowe Rady Samorządu Studentów, koła naukowe oraz grupy 10 studentów. W przypadku WRSS i kół naukowych na zgłoszeniu podpisać muszą się, co do zasady, przewodniczący oraz co najmniej 3 członkowie tychże organizacji.

Nagrody plebiscytowe otrzymają kandydaci, którzy zdobędą największą liczbę głosów w danej kategorii. Nagrody honorowe otrzymają laureaci wyłonieni przez Kapitułę na czele z Przewodniczącym Samorządu Studentów UJ.